İZMİR MULTİPL SKLEROZ DERNEĞİ
Şehit Kubilay Sokak No:20   Narlıdere - İZMİR
Tel: 238 88 88   Fax: 239 54 55   e-posta: izmsder@gmail.com
İzmir Multipl Skleroz Derneği 1988 yılında Multipl Skleroz hastaları, yakınları, gönüllüler, konuya ilgi duyan doktor, psikolog, hemşire, fizik tedavi uzmanı ve sosyal güvenlik uzmanları, hukukçular ile diğer ilgili kişiler tarafından kurulmuştur.

Derneğimizde ülkemizde ne yazık ki pek tanınmayan Multipl Skleroz hastalığını tıpkı şeker, astım hastalığı gibi herkesçe bilinen bir düzeye getirmek ve toplumumuza tanıtmak, MS’li dostlarımıza teşhis, tedavi ve rehabilitasyon desteği sağlamak. Multipl Skleroz hastaları ve yakınları arasında sosyal dayanışmayı artırmak amaçlanmaktadır.

Derneğimizin misyonu MS’li bireylere ve ailelerine hastalık ve MS’le yaşam konularında bilgi, tedavi ve rehabilitasyon desteği vererek hastalıkları nedeniyle "engelli" durumuna gelmiş bireylerin yaşam kalitesinin yükselmesini sağlamaktır.

1988 yılında İzmir’de Prof. Dr. Egemen İdiman tarafından kurulan derneğimiz, ülkemizde bu konudaki ilk sivil toplum örgütüdür ve 05.6.1998 tarihinden itibaren de Bakanlar Kurulu’nun kararıyla "Kamu Yararına Çalışan Dernekler" statüsüne alınmıştır.

Doç. Dr. Azmi Varan’ın Derneğimiz adına sunacağı "PRENSLER, PRENSESLER VE KURBAĞALAR: Anne-Babalığın Farkında Olmadığımız Yanları" adlı konferans hakkında bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz…

Saygılarımla,

Sema TÜRKEL
İzmir Multipl Skleroz Derneği Başkanı
KONFERANS

PRENSLER, PRENSESLER VE KURBAĞALAR:

Anne-Babalığın Farkında
Olmadığımız YanlarıDoç. Dr. Azmi Varan
Bu konferansın ilk bölümünde önce kişiliğimizin farklı yönlerini tanıyacak; ardından, çocukluğa dönerek, yaşamın çocuklukta nasıl şekillendiğini ya da Eric Berne’nin ifadesiyle, "prens" veya "prenses" olarak doğan çocukların nasıl "kurbağalara" dönüştüklerini inceleyeceğiz.

Konferansın ikinci bölümünde, çocuklukta yaşananların tüm bir yaşama nasıl damga vurduğuna bakacak ve çocuklarımızı yetiştirirken nelere dikkat etmemiz gerektiği üzerinde duracağız.

Tüm anne-babalara yararlı olabileceğini düşündüğümüz bu konferansta, hem kendinize ve hayatınıza hem de çocuğunuzla ilişkinize farklı bir gözle bakma fırsatı bulacağınızı umud ediyoruz.KONFERANSI SUNAN: Doç. Dr. Azmi Varan

Psikoloji Lisans eğitimini İngiltere’de, University of Hull’da yaptıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji dalında Master ve Doktora eğitimini tamamladı. Halen Ege Üniversitesi, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda klinik psikolog olarak görev yapmaktadır.

PROGRAM*
Prensler, Prensesler ve Kurbağalar:
Anne-Babalığın Farkında Olmadığımız Yanları
Sunan: Doç. Dr. Azmi Varan
19:00 - 20:15 BİRİNCİ BÖLÜM:

Kişiliğin Farklı Yanları
Çocukluk
Hayatın Şekillenmesi
20:15 - 20:30 Kahve Molası
20:30 - 22:00 İKİNCİ BÖLÜM:

Yaşama Damgasını Vuran Dinamikler
Nelere dikkat etmeliyiz?
Sorular & Cevaplar
* ÖNEMLİ NOT: Konferans sadece yetişkinlere açık olduğu için
konferansa çocuk getirilmemesini rica ederiz.

© 2009-2016 Doç. Dr. Azmi Varan
Bu sitenin içeriği Doç. Dr. Azmi Varan'a aittir ve izinsiz kullanılması yasaktır.
Tasarım ve Programlama: BeratWEB